Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio, wraz z ekipą ŁOBZOWSKA STUDIO zrealizowaliśmy projekt "ZWYCIĘSTWO TO NIE TYLKO MEDAL", który miał na celu fotograficzne przedstawienie sylwetek polskich olimpijczyków, którzy reprezentowali nasz kraj w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych.

Cykl składa się z 8 zdjęć, które powstały w obiektach sportowych TS Wisła, AWF Kraków, WKS Wawel oraz PTG Sokół. Nowoczesne stylizacje, w których wystąpili Olimpijczycy, kontrastują z przestrzeniami, w których zostali sfotografowani. Na zdjęciach znajdują się wybrane zdania z wywiadów, które odbywały się podczas sesji. Sportowcy opowiadali o tym czym dla nich jest sport, jak wpłynął na ich osobowość i jak zmienił ich życie.

Motywacją do powstania cyklu była chęć przypomnienia wybitnych osobowości Polskiego sportu i oddanie im szacunku. Jako osoby związane ze sportem i sztuką uważamy, że historia sportu jest ważnym elementem naszej tożsamości, a pamięć o Olimpijczykach powinna być pielęgnowana i nam towarzyszyć, szczególnie w roku olimpijskim. Forma jaką wybraliśmy dla ich upamiętnienia jest połączeniem naszych pasji, którymi są sport i fotografia.

 

Foto:Łukasz Lic, Aleksander Karkoszka

Stylizacja:Megi Rychlik

Wizaż: Iwona Miernik

Fryzury: Chmiest Academy of Hair Design