Pozytyw Studio

zwycięstwo

Celem projektu zrealizowanego przez grupę artystyczną Łobzowska Studio było fotograficzne przedstawienie sylwetek polskich Olimpijczyków, którzy reprezentowali nasz kraj w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych.

Cykl składa się z 8 zdjęć, które powstały na obiektach sportowych TS Wisła, AWF Kraków, WKS Wawel oraz PTG Sokół. Nowoczesne stylizacje, w których wystąpili Olimpijczycy, kontrastują z przestrzeniami, w których zostali sfotografowani. Na zdjęciach zacytowane są wypowiedzi sportowców z wywiadów, które odbyły się podczas sesji. Sportowcy opowiadali o tym, czym dla nich jest sport, jak wpłynął na ich osobowość i jak zmienił ich życie.

Motywacją do powstania cyklu była chęć przypomnienia wybitnych osobowości Polskiego sportu i oddanie im hołdu. Jako osoby związane ze sportem i sztuką uważamy, że historia sportu jest ważnym elementem naszej tożsamości, a pamięć o Olimpijczykach powinna być pielęgnowana i towarzyszyć nam szczególnie w roku olimpijskim. Forma jaką wybraliśmy dla ich upamiętnienia jest połączeniem naszych pasji, którymi są sport i fotografia.

Zdjęcia: Łukasz Lic, Aleksander Karkoszka
Retusz: Aleksander Karkoszka
Wizaż: Iwona Miernik Make-up artist
Stylizacje: Megi Rychlik Stylist
Fryzury: Chmiest Academy of Hair Design
Sceonografia: Aleksandra Żurawska
Typografia: Marysia Markowska
Wywiady: Paweł Nowak z Na Moje Oko
Koncepcja: Kaja Męclewska

Patroni:

Polski Komitet Olimpijski
Polski Związek Podnoszenia Ciężarów
Akademicki Związek Sportowy
Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
Wisła Kraków
WKS WAWEL KRAKÓW
PTG „Sokół” Kraków
AZS UP Kraków
Na Moje Oko
Chmiest Academy of Hair Design
Lan-Kars
Wydruki Wielkoformatowe Kraków
CSiR UP Kraków